«Вікі любить пам’ятки» – сфотографуй пам’ятку для Вікіпедії і виграй у конкурсі!

0
354

Громадська організація
«Вікімедіа Україна»
uа.wikimedia.org
«Вікі любить пам’ятки»
wikilovesmonuments.org.ua

«Вікі любить пам’ятки» – сфотографуй пам’ятку для Вікіпедії і виграй у конкурсі!

З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» — цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Метою проекту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу.
Кожна країна-учасниця проводить свій національний етап, і обирає десять найкращих світлин із зображенням своєї культурна спадщини. Ці світлини братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.
Українська частина проводиться усьоме, і до участі запрошуються всі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.
Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.
Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дає можливість поповнити репозитарій світлин пам’яток з усієї України, завдяки чому учасники та глядачі зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.
Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2018/Регламент
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки: Вікі любить пам’ятки (Wiki Loves Monuments) — конкурс фотографії пам’яток культурної спадщини для Вікіпедії. Визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. За дев’ять років проведення конкурсу було завантажено понад 1,9 млн фотографій.
Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

 

Для сприяння конкурсу потрібно:

  • розмістити оголошення про проведення конкурсу на офіційних сайтах ОДА, управління культури, відповідних відділів (секторів) РДА, міських рад міст обласного значення (за наявності таких ресурсів). Посилання на списки пам’яток: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам’ятки/Херсонська_область ;
  • поширити інформацію про конкурс серед інститутів громадянського суспільства Херсонщини, засобів масової інформації регіону, також управлінню культури і мистецтв, відповідним відділам (секторам) РДА, міських рад міст обласного значення;
  • запропонувати місцевого діяча (фотограф, краєзнавець тощо) до журі української частини конкурсу. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2018/Регламент

Повідомляємо, що контактною особою щодо співпраці з нашого боку буде Тимків Наталія Василівна. Електронна скринька: ntymkiv@wikimedia.org.ua. Номер тел.: +38(096)1503291.